ویسی با جسارت به بومی‌ها فرصت دهد / خروجی فوتبال خوزستان نزدیک به صفر است

اولین کاپیتان تیم فولاد با بیان این‌که متاسفانه خروجی فوتبال خوزستان باتوجه به هزینه‌های میلیاردی که در چند سال اخیر شده، نزدیک به صفر است، گفت: مهد فوتبال کشور هستیم ولی در تیم هایمان به فوتبالیست‌های خوزستانی فرصت نمی‌دهیم.
کد خبر : 4293
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 اکتبر 2021 - 9:28
ویسی با جسارت به بومی‌ها فرصت دهد / خروجی فوتبال خوزستان نزدیک به صفر است

سیاوش بختیاری زاده در گفت و گو با ایسنا با بیان این که خروجی فوتبال خوزستان در این سال ها خوب نبوده است، اظهارکرد: تیم ملی در مقدماتی جام جهانی بازی می کند و آیا خروجی فوتبال خوزستان این است که ما تنها صالح حردانی را در تیم ملی داشته باشیم؟ وقتی تیم ملی ایران برای اولین بار به جام جهانی رفت، پنج شش بازیکن تیم ملی از خوزستان بودند که همان موقع نیز پیشکسوتان خوزستان و کارشناسان بزرگ فوتبال کشور و خوزستان به آقای حشمت مهاجرانی معترض بودند که فوتبال خوزستان بیش از پنج شش بازیکن حق دارد که بازیکن در تیم ملی داشته باشد.

خروجی فوتبال خوزستان چیست؟

وی افزود: وقتی به آن نسل نگاه می کنیم و شاهد حضور قلیچ خانی، پروین، حجازی، عبداللهی و اسکندریان در تیم ملی بودیم، کسی جرات نداشت از بزرگی فوتبال، اسم آن ها را بیاورد ولی خوزستانی ها می گفتند که در کنار برزگری، نظری، قاسم پور، ایرانپاک و کازرانی باید در تیم ملی سهمیه بیشتری داشته باشیم اما امروز وقتی لیست ۳۰ نفره تیم ملی را می بینیم، تنها از داشتن حردانی ذوق می کنیم. می خواهم بدانم خروجی فوتبال خوزستان در حال حاضر چیست؟

مهد فوتبالیم اما به خوزستانی ها فرصت نمی دهیم

پیشکسوت فوتبال با اشاره به هزینه هایی که باشگاه های لیگ برتری و لیگ یکی استان دارند، گفت: چقدر از این هزینه ها، سودش به بازیکنان خوزستانی و این استان رسیده است؟ ما مهد فوتبال کشور هستیم ولی به فوتبالیست های خوزستانی فرصت نمی دهیم. لیگ برتر چند روز دیگر شروع می شود اما هنوز تیم های نفتی مشکل دارند، در حالی که رقبای این تیم ها اردوهای سوم و چهارم خود را هم برگزار کرده اند و چندین بازی تدارکاتی داشته اند.

حردانی ها و مریدی های زیادی در خوزستان داریم

وی با بیان این که باتوجه به شرایط باشگاه فولاد و بسته بودن پنجره آن باید فقط به حفظ شرایط قبل دلخوش باشیم، افزود: این در حالی است که فولاد در چند جبهه بازی های بسیار سنگینی دارد و با تغییر در مدیریت باشگاه و در راس کادرفنی نیز مردم انتظار دارند که فولاد جهش رو به جلو داشته باشد که در این شرایط حال خوزستانی ها از فولاد و حتی تیم های نفتی و لیگ یکی استان، انتظار دارند که نگاه بسیار حرفه ای تر و مهربانه تری با فوتبالیست های خوزستانی داشته باشند زیرا معتدیم که صالح حردانی ها و سینا مریدی های زیادی در خوزستان داریم که باید کشف شوند. اگر در این سال ها با مریدی مهربانه تر رفتار می شد، اکنون هافبک ثابت تیم ملی بود. مریدی ها سرمایه های فوتبال خوزستان هستند که باید حفظ شوند.

در خوزستان به پرورش استعداد نمی پردازیم

بختیاری زاده عنوان کرد: آقای کریم شریفی یکی از مربیان پایه فوتبال، حرف بسیار خوبی می زند، او می گوید ما استعدادیابی می کنیم اما استعدادها را پرورش نمی دهیم. خوزستان استعداد زیادی دارد که با کشف این استعدادها، مرحله مهم پرورش استعدادها را داریم که متاسفانه به آن نمی پردازیم. من به عنوان کسی که بیش از ۴۵ سال در ورزش خوزستان بودم با جرات می گویم، اگر هر سه تیم لیگ برتری استان، تمام نفرات شان هم خوزستانی باشد، هیچ ترس و واهمه ای برای نتیجه گیری نداشته باشند زیرا خوزستان پتانسیل لازم را دارد و نباید این همه هزینه کنیم و بازیکن خارج از استان بیاوریم، در حالی که شبیه همان بازیکن را در استان داریم که اگر به آن فرصت و میدان دهیم تا تجربه کسب کند، بهترین شرایط را رقم می زند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.